ספרים בתחום הבריאות

ספרים בתחום הבריאות

מתוך הבנת הקשר הבלתי ניתן לערעור בין גוף ונפש, אנשים רבים השואפים למצות את הפוטנציאל הגלום בהם ולפרוץ גבולות אישיים, מחפשים דרכים להיטיב עם גופם כדי לשפר את התשתית העומדת לרשותם בבואם להגשים את מטרותיהם. במאמר זה נביא לפניכם המלצות על מגוון ספרים בתחום הבריאות שנועדו לסייע לכם לעשות בדיוק את זה.

ניקוי רעלים / ד"ר אלחנדרו יונגר

נסו לדמיין לעצמכם עולם מופלא שבו אתם חווים שלווה אמיתית ובריאות שמאפשרת לכם לנוע בקלילות, לחוש חיוניים ומלאי אנרגיה, להרגיש אופטימיים ושבעי רצון, להיות נינוחים בכל עת, ולחיות את חייכם כפי שהייתם רוצים, מבלי לדעת חולי מה הוא. כעת הבה ונשוב למציאות חיינו. העולם בו אנו חיים עתיר רעלים מסוגים שונים, והם חודרים אל הגוף שלנו במגוון דרכים ומשלל מקורות, כגון: זיהום אוויר, מי השתיה שלנו, המזון שאנו אוכלים, קרינה ממכשירים דיגיטליים, חומרי ניקוי והדברה, תכשירים קוסמטיים, זיהום תעשייתי ושאר מתכות כבדות, אשר מגיעות לגופנו ממגוון מקורות. כל אלו, נוספים על הפסולת שגופנו מייצר באופן טבעי במסגרת התהליכים המטבוליים היומיומיים שהוא מקיים. התוצאה הינה מכלול שלם של רעלנים אשר מצטברים באיברי הגוף שלנו וגורמים לנו לחלות, לחוש עייפים ובמצב של אפיסת כוחות, לסבול מדיכאון, חרדות, לחצים, השמנת יתר, ושאר בעיות וסימפטומים פיזיולוגיים ונפשיים, שמגבילים אותנו מלחיות את החיים להם אנו ראויים.

 

נשאלת אם כן השאלה: כיצד ניתן לחיות חיים מלאים, שלווים ובריאים, למרות נוכחותם של כל אותם רעלים בחיינו? את התשובה לשאלה זו מביא ד"ר אלחנדרו יונגר, בספרו "ניקוי רעלים", אשר במסגרתו הוא לוקח את הקורא למסע של ניקוי רעלים בשיטה ייחודית, שתוצאותיו עתידות להשפיע בצורה מרחיקת לכת על בריאותו הפיזית והנפשית של מי שיישם אותה. הספר מציג רשימה מפורטת של מקורות הרעלים בעולם המודרני וסוקר את אופן השפעתם על הבריאות שלנו.

10 הסודות של האנשים הבריאים / פטריק הולפורד

כבני אדם, אנחנו נוטים להיות חשדנים מטבענו, ולכן כאשר מישהו מציע לנו דרכים פשוטות להשגת בריאות גופנית ונפשית משופרת, רובנו מגיבים באופן ציני וספקני. לכן זה אך הגיוני כי זו גם תהיה התגובה של רובכם כאשר תקראו את המבוא לספרו של פטריק הולפורד: "10 הסודות של האנשים הבריאים", אשר במסגרתו הוא טוען כי קוראים שישמעו לעשרת העצות הפשוטות שהוא מציע, יחוו שינוי דרמטי באיכות חייהם. העניין הוא, שהעצות המובאות בספר זה, אינן מבוססות על תיאוריה בלבד. נהפוך הוא: כל העצות שהולפורד מספק לקוראיו מבוססות למעשה על מחקרים יישומיים שביצע הן על עצמו והן על מטופליו. כך שהכל בדוק והתוצאות שהוא מתיימר לספק בעזרת משנתו, מגובות בהצלחות ממשיות.

 

אין בספר ניסיון להציג פתרונות קסם או נוסחת פלא להבראת הגוף. בקשתו של המחבר היא אחת: התייחסו לגופכם בחמלה ובתבונה. על מנת לעשות זאת, יש בראש ובראשונה לספק לגוף את המזון המתאים עבורו, באופן שיתמוך באיזונו מחדש ובהבראתו. בספר סוקר הולפורד בפירוט מרשים את סוגי המזונות התומכים בהשגת יעדים אלו. בנוסף, הוא מקדיש תשומת לב מיוחדת לשתי סוגיות נוספות המחייבות את התייחסותנו, והן: הצורך ההכרחי בפעילות גופנית, שהיא קריטית לכל יצור חי באשר הוא, לצד הצורך לאזן בין הגוף והנפש, שהוא צורך הכרחי לכל אדם.

בריא לתמיד / ד"ר מארק היימן (.M.D) וד"ר מארק ליפוניס

הספר "בריא לתמיד" מאת ד"ר מארק היימן וד"ר מארק ליפוניס, הוא מהספרים האלו שאנשים קוראים וחשים תוך כדי קריאתם כיצד הם מחוללים בקרבם מהפך של ממש. מדובר בספר המעורר את קוראיו לבחון מחדש את המציאות שהם מכירים ולהתבונן עליה בעין רעננה.
הספר מסביר לקורא על האופן שבו הרופאים של ימינו מאבחנים מחלות מבלי לעצור ולבדוק מהם הגורמים שהובילו לסימפטומים שמטופליהם מציגים. פירוש הדבר הוא שפעמים רבות, כתוצאה מכך, מתקבלות אבחנות שגויות, מה שמוביל למתן תרופות שאינן מספקות מענה אמיתי לבעיותיו של המטופל, אלא רק מטשטשות את הסימפטומים, ואף גורמות לנזקים מיותרים לטווח הרחוק יותר. בהיעדר אבחנה אמיתית לסיבה שבגינה הופיעו הסימפטומים של המחלה מלכתחילה, למשל, גורמים סביבתיים או אחרים – אין כמובן יכולת אמיתית לפתור את הבעיה מן השורש.

 

המחברים הם למעשה רופאים בעצמם, אשר למדו על בשרם מהן ההשלכות של שיטות הטיפול הקונבנציונליות שהרפואה המערבית סיגלה לעצמה, לצד אדישותה של המערכת הרפואית:
ד"ר היימן התמודד עם תשישות כרונית שהרפואה הקונבנציונלית לא הצליחה לרפא, עד שהוא גילה שהגורם למחלתו הוא למעשה זיהום כספית (שיכול לנבוע מאכילה מרובה של טונה וכדומה).
המחבר השני, ד"ר ליפוניס, התמודד עם סרטן הכליות והצליח לשקם את עצמו לאחר הניתוח שעבר. יחד הקימו שני הרופאים הללו חווה בריאותית בה הם מטפלים במטופליהם על ידי חקירה יסודית של בעיותיהם הרפואיות לטובת זיהוי מקור הבעיה האמיתי.

 

בספרם זה הם דנים בנושא של רפואה מונעת כדרך לשמור על בריאות ארוכת ימים.
המחברים טוענים כי נדרש שיקול דעת בנוגע למתן תרופות והיקף השימוש בהן, מדגישים את חשיבות הטיפול במקורן של הבעיות במקום בסימפטומים, וסוקרים לעומק את החלופות הטבעיות הקיימות לטיפול הרפואי המקובל, וביניהן: תזונה נאותה (למשל, מזונות בעלי ערך גליקמי נמוך), פעילות ספורטיבית וכן הלאה. בשורה התחתונה, הנושא העיקרי שספר זה עוסק בו הוא הדרך לשמור על בריאות מיטבית לאורך זמן, על מנת להימנע מהצורך בטיפול במחלות.

יהיו מזונותיך תרופותיך / פטריק הולפורד וג'רום ברן

פטריק הולפורד הינו בין המומחים המוכרים יותר בעולם בתחום התזונה והבריאות.
הולפורד הקים את המכון לתזונה מיטבית כבר בשנת 1984, וכיום זהו מוסד מוביל בתחום של הכשרת תזונאים קליניים. שותפו של הולפורד לכתיבת ספר זה – ג'רום ברן, הוא עיתונאי המתמחה במדעי החיים, וזכה לפרסים רבים על מאמריו בתחום הבריאות והרפואה.

 

"יהיו מזונותיך תרופותיך" הוא ספר פורץ דרך, אשר חושף בפני קוראיו את הדרך בה תעשיית התרופות יצר עיוות בעולם הרפואה המודרנית, ושיבוש מהותי בעקרונותיה. כתוצאה מעיוות זה, הם טוענים, אנשים רבים בחברה המערבית פיתחו תלות חמורה בשימוש בתרופות, שנראות כפתרון קסם לכל מכאוב ועניין רפואי, אך לטווח הרחוק יותר – גורמות לנו בעיקר לנזקים.

 

בספרם זה, מציגים הולפורד וברן ביקורת קשה על השימוש הפוגעני בתרופות, וסוקרים אלטרנטיבות מועילות ובטוחות יותר לשימוש, כגון: תזונה נכונה, שימוש בתוספי תזונה והטמעת שינויים פשוטים באורח החיים. את המלצותיהם מגבים מחברי הספר בתימוכין מדעיים וסקירת מקרים מהקליניקה שלהם, שבאמצעותם הם מוכיחים כי קיימת אפשרות להתמודד בהצלחה ולטווח הארוך עם מרבית סוגי המחלות הכרוניות השכיחות בימינו, בעזרת פתרונות טבעיים. בספר ניתן דגש על עוצמת הריפוי הגלומה בתזונה שלנו, ומוצגות בו שלל דרכים לטיפול טבעי במגוון בעיות בריאות כרוניות, כגון: סוכרת, בעיות הורמונליות כמו תסמונת קדם וסתית ותסמיני גיל המעבר של נשים, בעיות קשה וריכוז, דיכאון, בעיות שינה, כאב כרוני, אסטמה אקזמות, מחלות לב, אובדן זיכרון וכן הלאה.

 

מדובר בספר שיחולל מהפכה של ממש באופן בו אתם מתייחסים לבריאות שלכם, בכך שהוא יגרום לכם להפנים את ההבנה שהאחריות לבריאותכם נמצאת בידיכם ולא בידיהן של חברות התרופות.

 

 

 

 

 

תוכן עניינים
קבלו את כל הפרטים על קורס NLP

כתבות בתחום ה - NLP

משפטי מוטיבציה מומלצים

משפטי מוטיבציה

זקוקים למוטיבצית שיא? רוצים להתמלא באנרגיה לספורט, עבודה, למידה ולחיים? הכנו לכם רשימת משפטי מוטיבציה, שתעשה לכם טוב בלב, תניע את המנועים שלכם, ותגרום לכם

קרא עוד »

מושגים ב-NLP

בין אם אתם חדשים או ותיקים בעולם ה NLP הכנו לכם מושגים ב NLP שמהווים מושגי מפתח שממש כדאי להכיר. ראפור (Rapport) – יצירת קשר

קרא עוד »
תת-מודע

תת-מודע

המונח "תת-מודע" מתייחס לחלקים בפסיכולוגיה של האדם שאינם במודעות שלו, אך משפיעים על התנהגותו, מחשבותיו ורגשותיו.   התת-מודע כולל: – זיכרונות, מחשבות ורגשות שהודחקו –

קרא עוד »
שפת גוף

שפת גוף

שפת גוף היא שפה עוצמתית שאם נלמד להכיר אותה, נוכל לזהות מחשבות, תחושות ורגשות שלא נאמרות, ונוכל להעביר את המסרים שלנו בצורה הרבה יותר אפקטיבית.

קרא עוד »
מיתוסים NLP

מיתוסים על NLP

NLP הוא תחום חדשני ב 50 שנים האחרונות, לצד מיליוני האנשים שכבר למדו את השיטה ומיישמים אותה בשלל תחומי החיים – עסקים, זוגיות, בריאות, התמודדות

קרא עוד »
איך להגשים חלום

איך להגשים חלום

האם חלומות יש רק בסרטי דיסני? או שמא, הם משהו שלכל אחד ואחת מאיתנו יש. האם עלינו לרדוף אחרי החלומות שלנו, או אולי דווקא לקבל

קרא עוד »
ספרי NLP

ספרי NLP

בחרנו לכם את 5 ספרי NLP שלדעתנו, ייתנו לכם הכי הרבה ידע, הבנה וכלים פרקטיים בעולם ה NLP. ספר NLP הוא פתח לעולם מרתק על

קרא עוד »
ראפור

ראפור

ראפור, הינו מושג חשוב ב NLP, שפירושו מצרפתית כימיה. היכולת ליצור אינטרקציה טובה, וקשר בטוח עם אדם נוסף. ראפור הינו כלי, שאנו מיישמים רבות בחיינו

קרא עוד »
התמודדות עם מחשבות שליליות

התמודדות עם מחשבות שליליות

כולנו חווים רגשות מגיל צעיר, אולם כמבוגרים המנסים לנווט בעולם הכאוטי של החיים המודרניים, לעתים קרובות, מגוון הרגשות שאנו חווים ביום יכול להשתנות באופן דרמטי.

קרא עוד »
איך לאכול בריא

איך לאכול בריא

האם אתם רוצים ללמוד כיצד לאכול בריא יותר? אולי אתם רוצים לרדת במשקל ? אולי המשקל שלכם תקין אבל אתם מעוניינים לשפר את הבריאות שלכם

קרא עוד »
NLP ׁלימוד עצמי

NLP ׁלימוד עצמי

שאלה שעולה לעיתים קרובות בהקשר ל -NLP היא האם ניתן ללמוד NLP באופן עצמאי מספר או קורס NLP מקוון. לעיתים קרובות שאלה זו נענית בשלילה

קרא עוד »
NLP הצופן החדש

NLP הצופן החדש

NLP הצופן החדש (The New Code of NLP) הוא תחום עשייה חדש ומלהיב במדעי ההתנהגות. הוא מתמקד באיתור דפוסים חשובים של התנהגות אנושית, כולל אופן

קרא עוד »
איך להיות אפקטיבי

איך להיות אפקטיבי

האם תהיתם אי פעם איך זה שיש אנשים שנראה שיש להם מספיק זמן לעשות את כל מה שהם רוצים, ואילו אחרים תמיד ממהרים ממשימה למשימה,

קרא עוד »
ביטחון עצמי

ביטחון עצמי

מה זה ביטחון עצמי? האם זו תכונה, מיומנות או אופי? האם זה מולד או נרכש? איך זה משפיע על החיים שלנו? אלו מגוון שאלות שצפות

קרא עוד »